•   Live-TV -TV-kanavat -Makedonia -Алфа ТВ 

TV-kanava: Алфа ТВ
Алфа ТВ online - lähetys netissä

Lähetys viralliselta verkkosivustolta
Tämä televisiokanava on valtuutettu ja lähetetään kanavan virallisilla verkkosivuilla, Klikkaa soittimeen
Алфа ТВ
Maa:  Makedonia
Kategoria: Yleiset
3.5 alkaen 5
2 ääntä
Алфа ТВ - kuvaus, arvostelu, luokitus

Алфа ТВ е приватна национална телевизиска станица, која започна да емитува на македонски јазик на трети јуни 2008 година во Скопје и во посредство на сателит во цела Европа, Северна Африка

Алфа ТВ online - lähetys netissä

ТВ канал ВИС  Makedonia / Lifestyle
Во ВИС е ВИСТИНАТА!

  • 80
4 alkaen 5
4 ääntä
Интел Телевизија  Makedonia / Yleiset
Интел телевизија e приватна телевизија која со својот сигнал е присутна во етерот од 4 јули 1993 година кога стартуваше со својата програма. Од тој

  • 60
2.7 alkaen 5
4 ääntä
Алфа ТВ  Makedonia / Yleiset
Алфа ТВ е приватна национална телевизиска станица, која започна да емитува на македонски јазик на трети јуни 2008 година во Скопје и во посредство на

  • 80
3.5 alkaen 5
2 ääntä
А1он  Makedonia / Uutiset
А1 Телевизија е поранешен приватен електронски медиум во Република Македонија. Иако првите новинари биле дојдени главно од Македонско радио, оваа

  • 60
3 alkaen 5
4 ääntä
Cegrani TV  Makedonia / Yleiset
TV ÇEGRANI & MEDIA është një televizion privat DIGJITAL REGJIONAL, i cili me sinjalin e tij mbulon një numër të madh territoresh. TV ÇEGRANI

  • 80
3.5 alkaen 5
7 ääntä
Македонска Телевизија 1  Makedonia / Yleiset
Македонска Радио Телевизија (МРТ) — национална телевизија на Република Македонија, основана во 1993 година од страна на Собранието на Република

  • 80
3.6 alkaen 5
12 ääntä